Co lepšího si do svého budoucího profesního života mohou odnést absolventi jakékoli školy, než vlastní prožité zkušenosti z reálného pracovního místa, obzvlášť pokud je toto pracoviště ve vyspělém evropském městě Brémy v Německu. Střední škola vizuální tvorby má dlouholeté zkušenosti s vysíláním studentů i učitelů na zahraniční stáže, vždyť první proběhla už v roce 2001. Studenti a učitelé měli možnost poznávat pracovní styl jak v Německu, tak i v Holandsku a ve Francii díky projektům programu Leonardo da Vinci, nyní Erasmus+.

Právě v těchto dnech vrcholí čtrnáctidenní stáž studentek Petry Maršíkové, Vladimíry Pozděnové a Kateřiny Tomášové ve třech prvotřídních floristických obchodech v Brémách. Všechny tři odvádějí skvělou práci každá samostatně. Na pracovištích komunikují převážně v Angličtině, pokud slovní zásoba nestačí, přijdou na řadu jiné dorozumívací metody. Zkušenosti k nezaplacení! Po absolvování stáže ještě všechny obdrží Europass mobility, který si mohou přiložit ke svému životopisu a získat tak výhodu při hledání budoucího zaměstnání.

Kromě pracovních zkušeností mají žákyně možnost poznávat město Brémy a okolí, třeba i 100 km vzdálené pobřeží s ústím řeky Labe ve městě Cuxhaven, „vypuštěné“ moře při odlivu v Duhnen, kde se procházely po mořském dně, nebo přístavní město Bremerhaven. Brémy jsou samostatnou spolkovou zemí Německa – Svobodné hanzovní město na řece Vezeře, i zde je k vidění spoustu památek. Studentky si prošly gotickou radnici na náměstí se sochou rytíře Rolanda, historickou čtvrť Schnoor, viděly sochu čtyř muzikantů, cihlovou uličku Böttcherstrasse, pluly lodí po řece, ochutnaly legendární bratwurst nebo ručně vyráběná lízátka a bonbony.

Svoje poznávání Brém mohly zaměřit i odborně, studují obor Grafický design se specializací na Branding floristiky. Ve vyučování jistě zúročí návštěvu galerie Kunsthalle, botanické zahrady Botanika, vědeckého výukového centra Universum a expozice Klimahaus v Bremerhavenu, kde si prošly klimatické zóny Země přes pět kontinentů.

Petra, Vlaďka a Katka si v sobotu, kdy na ně čeká cesta domů, odvezou spoustu nabytých zkušeností. Jak pracovních, odborných a jazykových tak i poznání jiné země. Pro Střední školu vizuální tvorby je zásadní umožnit studentům co nejširší přehled v rámci studijního oboru - programů Branding floristiky a Branding design tak, aby obstáli ve svých budoucích zaměstnáních, nebo vlastním podnikání. Díky projektu Erasmus+ budou jistě jejich šance ještě vyšší.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.