Na co se lze těšit? Při dnech otevřených dveří, které se konají na střední umělecké škole převážně o sobotách, zjistíte vše o studiu oboru Grafický design. K získání maturity jsou k dispozici vlastní školní vzdělávací programy - Branding design a Branding floristiky.

Do konce roku 2017 nás čekají čtyři dny otevřených dveří: 16. 9., 14. 10., 9. 11. a 25. 11. Při výběru střední školy je velmi důležité vidět na vlastní oči školu, její prostředí, podmínky a nasát atmosféru pro budoucí dobu strávenou na tvůrčí cestě k maturitě.

Jelikož jde o školu uměleckého zaměření, přijímací výběrové řízení nových žáků je na základě talentové zkoušky. Nikdo se ale nemusí obávat, můžete absolvovat krátký přípravný kurz, na který se zdarma zaregistrujete na webových stránkách školy: www.vizualskola.cz. Střední školu vybírejte pečlivě, jen nezapomeňte, že se u uměleckého oboru přihlášky ke studiu podávají do 30. listopadu.

Pro ty, kdo střední školu studovat nebudou, ale zajímají se o floristiku a baví je vlastní tvorba, má škola tradičně připraveny tematické semináře v sobotních termínech dnů otevřených dveří: 16. 9., 14. 10. a 25. 11. Přihlásit se k nim můžete také na stránkách školy www.vizualskola.cz.

Zúčastnit se mohou všichni, ať úplný laik či zkušený florista. Lektoři čerpají inspiraci od předních světových floristů (např. osobně od německého mistra floristy Gregora Lersche) a z různých zahraničních a mezinárodních výstav (IPM Essen v Německu, výstavy mistrovských floristických škol – letos z Freisingu v Německu a z Innsbrucku a Zürichu v Rakousku).

I v tomto školním roce proběhnou Mistrovské floristické zkoušky. Konají se na závěr celoročně probíhajících seminářů pro odborné zájemce o floristiku.

A co zásadního čeká studenty v letošním školním roce? Například čtrnáctidenní stáž ve firmě v Brémách v Německu, zahraniční exkurze – letos to bude Berlín, a samozřejmě spousta tvůrčí práce v rámci vyučování, skutečné realizace a instalace pro firmy a instituce, tvorba pro různé soutěže (např. STUDENT POPAI AWARD) a prezentace jak prací žáků, tak celé školy.

Již nyní se rodí nápady na velkou školní Adventní a vánoční výstavu, kterou můžete shlédnout 1. - 3. prosince v budově školy v Jiráskových sadech v Hradci Králové. Chystá se i Jarní velikonoční výstava 23. – 25. 3. 2018 a spousta dalších akcí pro žáky a příznivce školy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.