I letos se žáci pochlubí svými díly v budově školy v Jiráskových sadech. Vernisáž proběhne v pátek 16. 6. 2017 od 14:00 hodin, poté bude následovat výstava do 18 hodin. Ve dnech 17. a 18. června od 9 do 18 hodin tato výstava pokračuje.

Střední škola vizuální tvorby v Hradci Králové je jedinou školou v ČR, která vzdělává žáky v uměleckých maturitních programech BRANDING DESIGN a BRANDING FLORISTIKY. Názvy programů vychází z anglického slova „brand“, česky „značka“.

Branding designér pomáhá firmám nejen v budování tzv. firemní identity a značky, ale hlavně odlišení se od ostatních firem, společností nebo činností. Brandingový designér floristiky realizuje prostorové a estetické ztvárnění a dotváření interiérů a exteriérů s přihlédnutím na pravidla brandingu a marketingu v souladu s požadavky konkrétního zadavatele.

V průběhu školního roku všichni žáci školy tvoří projekt na téma Užité umění ve firmách. Na základě návrhů a modelů vybírá komise sestavená ze zkušených odborných učitelů školy nejlepší práce k realizaci na výstavě. V pátek 16. června je možnost shlédnout veřejně přístupné vytváření soutěžních objektů v době od 8:00 do 12:00 hodin v Jiráskových sadech. Komise práce vyhodnotí a při vernisáži výstavy vyhlásí a ocení nejlepší z nejlepších.

A aby toho nebylo málo - zároveň s akademií žáků budou probíhat Mistrovské floristické zkoušky. Ty se konají na závěr celoročně probíhajících seminářů pro odborné zájemce o floristiku. Veřejně přístupná realizace uměleckých květinových prací - svatební kytice, prostorová práce, stůl pro romantickou večeři - bude od 8:00 do 12:25 hodin. Absolventi obdrží titul Mistr florista a bude vyhlášeno pořadí nejlepších.

A ještě něco pro žáky základních škol. Střední škola pravidelně vyhlašuje také uměleckou soutěž ART-FLORAL-DESIGN, letos na téma Tajuplná zahrada. Výstava prací žáků bude součástí celé výstavy a vyhlášení nejlepších prací s předáním ocenění bude následovat po vernisáži.

Všichni vystavující mají jistě co nabídnout, vždyť Střední škola vizuální tvorby vždy hledala a realizovala cestu k maximálnímu zatraktivnění výuky, provázanosti jednotlivých výukových předmětů, propojení teorie s praxí. Cílem školy je absolvent připravený na život, ať už přímo v praktickém uplatnění, nebo na další studium.

Žáci jsou podporováni ve svém zájmu o vzdělávání, účastní se různých profesních soutěží, jezdí na praktické stáže do zahraničí, na tuzemské i zahraniční odborné exkurze, pravidelně připravují školní výstavy, škola investuje do moderních prostředků výuky a pedagogové školy se neustále vzdělávají třeba i mimo svůj výukový obor.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.