Gregor Lersch se narodil 20. října 1949 v Německu. Je uznávaným světovým představitelem brandingu floristiky, učitelem a autorem mnoha knih floristického designu.

Jeho životní dílo je v úzkém sepjetí s přírodou a estetikou, v centru jeho vizuální tvorby je květina. Mistr pracuje s rostlinou ve všech fázích jejího vývoje a celé existence. Jeho tvůrčí činnost vychází z rodinné tradice, je pokračováním již páté generace mistrovské rodiny v německém Bad Neuenahr.

Světový mistr je jedním z mála interpretů designu tak vysoké úrovně s tak širokým okruhem znalostí, zkušeností a dovedností se světovým přehledem. Vystupuje se svou tvorbou a spolupracuje s lidmi téměř na všech kontinentech světa. Během minulého roku pořádal Tour 2016 pěti kontinentů a dokázal během jediného roku vyučovat na mezinárodních workshopech v Africe (Jihoafrická republika), Asii (Čína, Korea, Singapur, Taiwan), Americe (Brazílie, USA), Austrálii (Brisbane, Sydney) a Evropě (Bělorusko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Španělsko).

Střední škola vizuální tvorby v Hradci Králové je jediným místem v České republice, kde se již počtvrté bude konat workshop Gregora Lersche (první byl v roce 2010, pak 2011 a 2013). Workshop pořádá Mistrovská škola floristiky, garantem akce je Asociace branding designu.

Workshop proběhne 18. – 19. května v budově školy v Jiráskových sadech. Všichni účastníci z řad učitelů školy a veřejnosti se těší na práci pod vedením charismatické osobnosti světového formátu a možnost získat praktické dovednosti i nové teoretické znalosti pro svoji další tvorbu a profesní činnost. 

Vybraná ocenění:

1976: Vítěz německého mistrovství floristů „Zlatá růže“

1977: Vítěz světového poháru Nicca

1978: Vítězství na Evropském poháru v Římě (první německý úspěch v mezinárodní konkurenci)

1979: Golden State Award ve floristice za celkový výkon na spolkové zahradnické výstavě v Bonnu

2006: Vítěz -  Velká zlatá medaile na zahradním festivalu v Singapuru

Získal sedm hlavních zlatých medailí, 30 zlatých, 22 stříbrných a některé bronzové medaile.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.