V rámci něho proběhne 23. března workshop v Hradci Králové v OC Atrium. Spolu s projektem bude představena i čistá mobilita Dopravního podniku města Hradec Králové.

Projekt ENVI přístup je IN seznámí veřejnost s prvky čisté mobility, občané budou mít příležitost se seznámit s pojmy jako elektromobilita, bikesharing nebo se dozvědět více o cyklotrasách v jejich kraji. Zároveň se dozví také více informací z prostředí dopravního podniku.

„Občané si zde budou mít také možnost vystavit nebo nechat dobít městskou kartu či získat informace o způsobech odbavení a tarifech v hradecké MHD. Současně zde budeme informovat zájemce o pracovní pozici řidič / řidička MHD a o podmínkách nástupu do pracovního poměru u naší společnosti,“ říká Ing. František Meduna, vedoucí marketingu Dopravního podniku města Hradec Králové.

Osvětový projekt ENVI přístup je IN cílí na problematiku životního prostředí zejména na kvalitu ovzduší a předcházení vzniku dopadů na prostředí, ve kterém žijeme.

„Veřejnost by měla mít informace o tom, jak žít zodpovědněji vůči prostředí, ve kterém žijí naše rodiny. Záleží právě na nás, jakou zanecháme uhlíkovou stopu, a to zejména zvoleným přístupem mobility. Občané Hradce Králové a Liberce jsou informováni o čisté mobilitě hravou formou, proto bych rád pozval všechny do OC Atrium, kde je možné se nejen něco dozvědět, ale i vyhrát drobný dárek,“ uvedl zástupce projektového týmu Ing. Zdeněk Kříž.

Další informace

Projekt ENVI přístup je IN je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.