Česko budou reprezentovat mezi 39 dalšími studentskými firmami z Evropy.

Produktem je ubrousek na svačinu

Produkt studentské firmy Kiš-Kiš se jmenuje Kišáček. Jedná se o povoskovaný bavlněný ubrousek na svačinu, který díky přírodnímu včelímu vosku drží tvar, a tím plně nahrazuje plastový sáček.

Produkt je opakované použitelný a nezatěžuje tak životní prostředí.

Úspěch za úspěchem

Kiš-Kiš letos sbírali jeden úspěch za druhým. Kromě vítězství ve finále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018/19 získala Kiš-Kiš také první místo v kategorii E-shop na soutěžním veletrhu, který se uskutečnil v dubnu v pražské Galerii Harfa.

Soutěže se zúčastnilo celkem 43 JA Studentských Firem. Kiš-Kiš se navíc umístil na stupni vítězů ve čtyřech dalších soutěžních kategoriích.

Zapálení a nadšení studenti

„Jsem z výhry extrémně nadšený, ale řekl bych, že ještě více z toho, že moji studenti reálně podnikají,“ řekl učitel výherní JA Studentské Firmy Ing. Zdeněk Pospíšil. „Je to obrovská práce studentů, kteří jsou úžasní a strašně chtěli. Udělali velký kus práce, dokázali to, že jejich firma reálně funguje a prodává, prodali přes 850 výrobků,“ dodal.

Pro Zdeňka Pospíšila se jedná také o osobní úspěch, jak potvrdil: „Konečně se mi podařilo něco, o čem 19 let sním a toužím, a to dovést studenty k reprezentaci ČR v Evropském finále.“

Výherce zvolila odborná porota složená z manažerů významných firem napříč obory. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.