Nápad se před několika lety zrodil v hlavách členů Klubu netradičních nápadů, kteří vyhlásili: „Znechuceni nadvládou multikin a lačni po kulturních zážitcích rozhodli se i Ledečané míti vlastní biograf, proto neváhejte a přijďte se podívat!”

Filmoví fanoušci spolu s vyznavači jedinečné přátelské atmosféry výzvu vyslyšeli a přišli. Od té doby jsou letní pátky v Ledcích věnovány filmové zábavě. V areálu nechybí dobroty z grilu ani zlatavý pěnivý mok přímo od pípy, zkrátka nepřijdou ani řidiči. V případě deště je areál zastřešen.

I letos připravil Klub netradičních nápadů červencové a srpnové páteční večery ve společnosti snímků z tuzemska i ze světa, doplněných o tradiční filmový týdeník. To vše za originálního „hudebního” doprovodu v podobě žabího kuňkání.

Pořadatelé Letního kina Ledce nabízejí další filmový večer už v pátek 4. srpna, tentokrát v podobě rodinné české komedie Špunti na vodě režiséra Jiřího Chlumského s Hynkem Čermákem, Pavlem Liškou a Jiřím Langmajerem.

O týden později (11. srpna) se pak fanoušci kinematografie mohou těšit na francouzskou komedii Co jsme komu udělali - Claude a Marie jsou hrdými Francouzy,  proto nenesou lehce, že se tři z jejich čtyř dcer provdaly za žida, muslima a asiata. A to ještě netuší, jakého ženicha si přivede nejmladší dcerka...

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.