Dopoledne plné soutěží, pohádkový příběh a pasování na školáky zažily děti ve 3. mateřské škole v Purkyňově ulici v Sokolově. Pracovnice školky s tanečním a šermířským spolkem Valkenava připravily dětem nevšední rozloučení se školním rokem a předškolákům rozloučení se školkou.

Od rána děti žily budováním pohádkové říše. Vše šlo dobře až do chvíle, kdy do školky vtrhl temný rytíř a unesl kouzelnou knihu a královnu. Děti musely splnit řadu úkolů, osvědčit se jako dobří jezdci na dřevěných konících, postarat se o to, aby byli dobře okovaní a natrénovat šplhání na hradby. Pod vedením prince Henryho se pak malí bojovníci vydali k hradu temného rytíře. Souboj prince s rytířem dopadl pro hrdiny neslavně, museli ustoupit, ale kouzelnou knihu si odnesli s sebou.

Díky tomu mohl princ Henry začít cvičit svou družinu, se kterou chtěl porazit temného rytíře. Panoši cvičili boj se zbraněmi, souboje muže proti muži a fyzickou kondici. Pak vytáhli do boje. Henry vyzval temného rytíře na souboj a díky důkladnému učení tentokrát vyhrál. Temný rytíř přiznal, že všechno to zlo dělal jen proto, že sám neumí číst ani psát. Když mu osvobozená královna slíbila milost za to, že se začne učit, přísahal jí věrnost a stal se prvním pasovaným školákem. Po něm následovali všichni předškoláci, kteří se zúčastnili osvobozování královny. Ta jim předala rytířské glejty a princ jim na krk zavěsil erb školáků.

„Pohádka se nám moc líbila,“ shodovaly se děti. „Hlavně to, jak jsme jezdili jako koníčci a bojovali.“ I učitelky potvrzovaly, že se dětem netradiční pasování školáků líbilo. „Zapojily se všechny děti, z celé školky nejen předškoláci, což je skvělé,“ shodly se. „Bylo hezké, že šermířské souboje byly proloženy soutěžemi, díky kterým se děti dostaly přímo do příběhu. Prožili jsme tu prostě hezké pohádkové dopoledne.“

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.