V Chodově byla o uplynulém víkendu napsána další kapitola Setkání hornických měst a obcí České republiky. Město Chodov ležící uprostřed Sokolovské pánve nalezlo při této příležitosti cestu ke své téměř zapomenuté hornické historii.

Poděkování za perfektní organizaci této náročné akce patří hlavně vedení města v čele se starostou, kolem něhož se shromáždili nadšení lidé, kteří dokázali objevit v sobě i ve svých spoluobčanech hrdost na hornické povolání a pod heslem Chodovské dolování vytvořit pro 15. setkání program s nádhernou přátelskou atmosférou.

Zahájení se osobně zúčastnil první místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka, který nad setkáním, vedle dalších osobností, převzal záštitu.

Poděkování zaslouží obyvatelé Chodova - kdyby jich nebylo tolik v ulicích po celou sobotu, kdy probíhal hlavní program, nevytvořilo by se to krásné prostředí, které po celé setkání panovalo. A počasí nám také přálo.

A to hlavní - kamarádi ze všech spolků, kdybyste nepřijeli vy, tak by to nebylo ono. Patnáctého setkání se totiž zúčastnilo 532 registrovaných delegátů, horníků ze 49 spolků, měst a obcí od nás, ze Slovenska a Německa a mnoho těch, kteří se neregistrovali.

Součástí 15. setkání bylo také předání cen Český permon udělených pro rok 2011 (více informací zde).

Patnácté setkání skončilo, ať žije 16. setkání, které bude na programu ve dnech 20. až 22. dubna 2012 v Chomutově.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.