Termín soutěžního klání byl tentokrát stanoven na sobotu 18. srpna na druhou hodinu odpolední. Ve stanovené době se nakonec startovní pole, které je rozděleno do dvou věkových kategorií (4-6 let a 7-10 let), naplnilo ze dvou třetin. Do soutěže se totiž přihlásilo celkem 14 párů - 5 v mladší kategorii a 9 v té starší. Celkovou maximální kapacitu pro tuto akci organizátoři akce kdysi po vzoru fotbalové jedenáctky stanovili na 2 x 11 dvojic.

Krátce po druhé hodině byly páry zapsány, vydána jim hrací karta a vybrán účastnický poplatek, jenž činil 50 Kč na pár a jenž bude posléze tradičně věnován coby malý příspěvek na nějakou sociální aktivitu. Letos se vybralo 750 Kč, přičemž činovníci TJ Baník Habartov plánují částku zarovnat částí výtěžku z akce, kterou pořádají příští víkend u příležitosti znovuotevření rekonstruovaného fotbalového hřiště.

Poněvadž v sobotu i v Habartově, stejně jako na celém území ČR, panovalo nadmíru slunečné a teplé počasí, vzali všichni účastníci i diváci rádi zavděk stínem, jenž poskytovaly slunečníky a hlavně pak městský pártystan, který na místě postavili pracovníci technických služeb. Baníkovci také naplnili několik lavorů vodou a navíc pro děti v průběhu odpoledne na pár minut spustili i automatickou závlahu trávníku, která jim přinesla velkou radost a žádoucí osvěžení.

Nicméně hned od první disciplíny se také naplno soutěžilo. Odehrávaly se vždy dvě soutěže najednou, kdy u každé se postupně obě kategorie vystřídaly. Na účastníky čekaly kop na branku, slalom s pinpongovým míčkem, skok v pytlích, hod na cíl, házení kroužků a umístění kroužku na hrdlo lahve. Předělem a také jedinou disciplínou, která přinesla námahu pro mozkové závity, byla známá paměťová hra zvaná "kimovka".

Po ukončení 4 soutěží došlo na občerstvovací přestávku, kdy byly pro všechny k mání grilované špekáčky či klobásy a samozřejmě se nezapomnělo ani na přísun chladných tekutin.

Poté následovaly poslední dvě hry. Asi okolo půl páté odpolední bylo kompletně dobojováno. Nutno předeslat, že díky štědré podpoře města Habartov a sponzorským darům regionálních firem se každý pár mohl těšit na pěknou řádku cen. Igelitové tašky v sobě ukrývaly porci cukrovinek a množství praktických předmětů, další si pak všichni vybrali při obligátní "losovačce", každý obdržel i památeční medaili a letos nově také vynikající koláč z rodinné pekárny Baborovských v Dolním Rychnově. Ti nejlepší se mohli samozřejmě těšit i z pohárů.

Vítězem mladší kategorie se stali Ema a Jakub Strakovi, druhé skončily Alenka a Kačka Tóthovi a z bronzu se radovali Kuba a Míša Sládkovi. V kategorii starších si nejlépe vedli Románek a Roman Švajcrovi, jimž z druhé pozice zdárně sekundovali Eliška Tóthová se strýcem Štefanem Talpašem a na třetí pozici je doplnili Marcel a Marcel Brychtovi. Akce tím byla úspěšně a definitivně u konce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.