Sportovní bruslařské klání, které se v Habartově pořádá již řadu let a to od doby kdy v někdejším rekultivovaném lomu Boden nechalo zbudovat město Habartov in-lineovou dráhu, si neklade za cíl žádné přehnané výkonnostní ambice. Jeho smyslem je vytáhnout lidi z domovů a navíc dát možnost těm, kteří se bruslení věnují pravidelně, porovnat své časy a výkony s někým jiným.

Poslední ročníky organizátorům dopřály pěkné počasí a stejně tomu bylo i letos. Navzdory tomu ani tentokráte nepřesáhla celková účast třicítku. V každé ze čtyř kategorií (děti 6-11 let, mládež 12-17 let, muži a ženy) však startoval vyšší počet nežli tři, a tak bylo možné regulérně zabojovat o posty takříkajíc na bedně. Obzvláště potěšitelná je zvyšující se účast zástupkyň něžného pohlaví, když se letos znovu o jednu startující posunul loňský rekord ze šesti na sedm závodnic.

Registrace do závodu probíhala od půl desáté a tradičně se jí ujal Milan Krčín, jemuž asistovaly pracovnice DDM Jana Chalupská a Iva Dobošová spolu s tajemnicí úřadu Soňou Fašánkovou. S další organizací závodu ještě vypomohl i Václav Riedl a chybět nemohli ani habartovští dobrovolní hasiči, kteří plnili funkci zdravotnické hlídky na trati. V zázemí bufetu se pak činili členové spolku Živé Sokolovsko, kteří se postarali o perfektní občerstvení a hlavně pak o báječné perníkové medaile, které ihned po skončení rozdávali všem účastníků a které udělaly každému velkou radost.

Po krátké instruktáži se asi pět minut po desáté na trať závodu jako první pustili ti nejmenší. Ty čekalo objetí jednoho menšího okruhu, což i ti nejpomalejší z nich zvládli za necelých šest minut.

Poté se již na startu řadili závodníci mládežnické a obou dospěláckých kategorií. Na ty čekal jeden respektive dva velké okruhy, což znamenalo příděl něco okolo pěti kilometrů. To byl již dostatečný prostor pro to, aby ti rychlejší bruslaři vymazali patnáctivteřinový rozestup a došlo tak i na předjíždění. Asi po dvaceti minutách byli i ti méně zdatní všichni v cíli.

Následovala asi půlhodina, během níž se sportovci i doprovod řádně občerstvili a během níž se usilovně pracovalo na vyhodnocení výsledků. Ceny pro nejrychlejší tentokráte přišel předat místostarosta Habartova pan Libor Doležal, který také závod sám absolvoval.

Na tři nejrychlejší bruslaře čekala obligátní medaile, diplom a několik dalších drobností. Mezi těmi nejmladšími se na první místo probruslila A. Griesslová, jíž ze druhé respektive třetí pozice zdárně sekundovali Š. Korelová a R. Ladič. Mezi adolescenty byla nejrychlejší E. Tichá. Na druhém místě skončil D. Čihák a třetí protnul cílovou pásku M. Červeňák. Mezi ženami se nejvíce dařilo S. Rybářové následované I. Müllerovou a I. Bobeničovou. Mezi muži si vybruslil první místo T. Tvaroužek, jehož na stříbrné pozici doplnil D. Kopačka a z bronzu se radoval J. Langr.

Všichni dorazili šťastně a až na nějaké ty škrábance i ve zdraví do cíle, a tak po závěrečném fotu si mohli slíbit to, že za rok si to zopakují zase. Díky všem a na viděnou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.