Setkání připravil Národní památkový ústav ve spolupráci se správou SHaZ Bečov nad Teplou. Partnerem projektu je Karlovarský kraj.

Od specialisty na záchranu historických stavebních materiálů se vlastníci dozví informace využitelné ve vlastní praxi při záchraně své památky, budou moci prodiskutovat konkrétní problémy a vyzkoušet si některé záchranné postupy. Setkání bude tematicky zaměřeno zejména na praktické problémy záchrany historických omítek.

"Takovýto víkend zasvěcený záchraně historických stavebních materiálů pořádáme pro vlastníky památek na Bečově poprvé, přesto věřím, že bude stejně úspěšný jako naše speciální technologické prohlídky pro veřejnost, které jsme na Bečově letos pořádali již druhým rokem," uvedla Ing. Dagmar Michoinová, Ph.D., odborná garanta projektu (Ne)tušené souvislosti, v rámci kterého je akce pořádána. 

Setkání spojené s prohlídkou hradu se budou konat 6. a 7. října. Vstup je zdarma. Počet míst je omezen, proto je nutná je rezervace na www.npu.cz/netusene-souvislosti, nebo tel.: 725 358 475.

Setkání s vlastníky památek je součástí unikátního projektu prezentace památek-  (Ne)tušené souvislosti, který organizuje již druhým rokem Národní památkový stav. V rámci projektu se do konce roku ještě například uskuteční speciální prohlídky po fasádách pražských památek UNESCO.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.