Stroj stál 3 396 000 korun s DPH, přičemž 3 milióny zafinancoval zřizovatel školy Karlovarský kraj, zbylé náklady zaplatila škola z vlastních zdrojů.

„Mám z toho velkou radost, jsme první škola tohoto typu v České republice, která může svým žákům nabídnout tuto moderní učební pomůcku. Využívat jej budou studenti oboru Lesní mechanizátor. Absolventi oboru budou ještě lépe připraveni nejen pro práci s motorovou pilou, ale i pro práci při soustřeďování dříví lesními kolovými traktory. Chtěla bych ocenit, že nás kraj v nákupu traktoru podpořil,” uvedla ředitelka SLŠ Žlutice Radka Stolariková.

Kraj při rozhodování o pořízení traktoru přihlížel i k tomu, že tento typ využívá řada zaměstnavatelů, pro budoucí absolventy školy je tedy velmi důležité, aby s ním uměli pracovat.

„Naším cílem je, aby žáci měli ve škole k dispozici moderní vybavení a bez problému se pak mohli ve své profesi uplatnit. Nový lesní kolový traktor patří ke špičkovým vozidlům svého druhu a mě těší, že se stane součástí výuky právě na jedné z našich škol,” uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Lesní kolový traktor LKT 81 dodala společnost TESAS TOP z Nepomuku, výrobcem je slovenská firma LKT Trstěná.

Stroj se vyznačuje zpevněnou konstrukcí, vyztuženou kabinou a bezpečnostními skly. Dále je jeho součástí dvoububnový naviják na dálkové ovládání, pomocí kterého se přibližuje vytěžené dříví. Traktor má čelní rampovač s hydraulickými kleštěmi, jež umožňují zarovnání dříví na skládce. Řidič může využít i dálkové ovládání, což zásadně ovlivňuje efektivitu práce. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších strojů ve své řadě.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.