Vzorek  špičkového a  stále prosperujícího vinařství Chateau d´Yquem byl pečlivě vybrán Jakubem Přibylem, držitelem titulu Court of Master Sommeliers: Advanced Sommelier, a Andreasem Wickhoffem, držitelem titulu Master of Wine. Což jsou špičková ocenění v oblasti vína.

Bude víno pitelné?

Láhve přinášel k ochutnávkovému stolu kastelán Bečova nad Teplou Tomáš Wizovský. Odhadnutá hodnota „tekutého pokladu“ byla asi 20 miliónů korun.

Byl to výstřel naslepo, cena se odhadla podle možných cen pitelného vína srovnatelných s nalezenými lahvemi, které na první pohled nevyhlížely nikterak vábně. Špinavé, zaprášené, se smazanými etiketami. Bude obsah použitelný, a hlavně v jaké kvalitě?

Do lahve bez poškození

To  objasnila zabodnutá jehla v korku. Předvedl to Greg Lambrecht, vynálezce technologie Coravin, při které jehla projede korkem, aniž by ho poškodila. 

Přístrojem se odebere malý  vzorek, vtlačený inertní plyn zamezí nebezpečí oxidace obsahu.

Byli ve vinném nebi

První kapky sjely do nastavené sklenice, i na vzdálenost zhruba dvou metrů se ze skla vylouplo aroma suchého vína podobného madeiře.

To by možná konstatoval laik, oba degustátoři pováleli vzorek v ústech, zatvářili se jako v předpokoji ráje a anglicky se začali domlouvat, cože jejich chuťové buňky cítí. Bylo toho plno, co jim pár kapek alkoholu začalo vyťukávat na chuťové pohárky. Stranou nezůstával ani Greg, svatá vinařská trojice si užívala. S přibývajícími ochutnávanými vzorky se pánové propadali do radostného vytržení.

Přihlížející jen zírali, jaké nektary jsou ve víně ukryty, co vše se může schovat v jednom vzorku. Od vanilky, po oříšky, med, mango, meruňky, nádech zvěřiny, citrusové plody, zralé hrušky i jablka, rozkvetlou louku, bylinnou zahrádku. I chleba  tam mu cítili, prý zrovna upečený.

Zázrak pro ty, kteří znají bílé, červené, a někdy slyšeli i o růžovém. Jak vzorky klouzaly po patrech, přibývalo lichotek obsahu láhví. Jen jeden vzorek měl smůlu, mikroskopická trhlina ve skle způsobila, že víno již bylo za zenitem. Co bychom my, přihlížející, dali za to „zazenitní” kus ochutnat.

Možná i sto miliónů

Což zavádí řeč na cenu, oba sommeliéři se shodli, že původní dvacetimiliónový odhad je možné navýšit minimálně čtyřikrát, možná i desetkrát. 

Bečov tak byl v neděli 22. května svědkem ochutnávky nejdražších vín na světě. Otázkou je, jak s tímto pokladem naložit.

I víno se musí ošetřovat, padla zmínka o přezátkování ve vinařství, odkud pochází. Nechat ho jen tak na Bečově? Asi by bylo nejlepší ho nabídnout v aukci.

Víno ukryla na konci války spolu s relikviářem rodina Beaufort-Spontin, majitelé prchli kvůli veřejné podpoře nacistů z republiky, oba skvosty ukryli pod podlahou hradní kaple.

Bečov má dvojpokladí, sbírka vín se nachází zapečetěna v depozitáři, kde je stav vín pravidelně kontrolován.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.