K programu

Slavnostní zahajovací koncert se uskuteční 22. června v kostele Zvěstování Panny Marie v Ostrově. S programem J. C. F. Fischer a mistři baroka se přestaví německý ansámbl Rastatter Hofkapelle.

Jedná se o velice zajímavé propojení, neboť Johann Caspar Ferdinand Fischer působil přes třicet let u rastattského dvora a soubor reprezentující toto město nahrál průřez Fischerovy duchovní tvorby na CD, který je první nahrávkou Fischerova díla v Německu a z velké části i ve světě.

Zahájení festivalu předchází 20. června prolog v kostele sv. Kateřiny v Krásně, kde vystoupí Capella Regia Praha. Dále se posluchači mohou těšit na předního českého hobojistu Jana Thuriho a Ensemble Hilaris, kteří se představí v kostele sv. Petra a Pavla v Krajkové. Následovat bude koncert Tria Fauré a italské klavíristky Flavie Brunetto v Radiu Paláci v Jáchymově. 

Významné místo v dramaturgii zaujímají varhanní koncerty a ani letos tomu nebude jinak. Nástroj v kostele sv. Jáchyma v Jáchymově rozezní vynikající polský varhaník Waclav Golonka.

Přední reprezentant slavné české kvartetní školy – Apollon Quartet zavítá společně s italským klarinetistou Claudiem Mansuttim do kostela Navštívení Panny Marie v Rudné.

Poctou skladateli Petru Ebenovi, od jehož narození uplynulo letos 90 let, bude koncert slovenské mezzosopranistky Evy Garajové, Kristiny Fialové (viola) a Michaely Káčerkové (varhany) v kostele sv. Petra a Pavla v Karlových Varech.

Také pátý ročník IMFF podpoří snahy o obnovu Císařských lázní v Karlových Varech. Spolupořadatel závěrečného koncertu – Karlovarský symfonický orchestr s dirigentem Vojtěchem Spurným provede v tomto unikátním historickém prostoru suitu Vodní hudba od G. F. Händela.   

Ve spolupráci s karlovarskými symfoniky se bude konat  i epilog letošního festivalu v podobě Suit pro sólové violoncello J. S. Bacha v podání vynikajícího violoncellisty Jiřího Bárty.

Vstupenky

Předprodej vstupenek bude zahájen 1. května. Na vybrané koncerty je vstupné dobrovolné.

Další informace 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.