Město Lázně Kynžvart, Dětská lázeňská léčebna Lázně Kynžvart a Lesy ČR LZ Kladská zorganizovaly o víkendu dnes již tradiční pohádkovou cestu na hrad Kynžvart pro všechny děti, které se tak přišly rozloučit s prázdninami. „Akci pořádáme proto, aby si děti, které tu jsou v léčebně, odvezly hezký zážitek,“ řekl starosta Kynžvartu Miloslav Pernica. „Pro všechny účastníky je to pak takové kouzelné loučení s prázdninami. Zájem o akci je velký a nutno dodat, že bez ohledu na počasí. To se nám ale letos skutečně vydařilo.“

Děti i dospělí statečně šplhali do kopce, na jehož vrcholku se tyčily zbytky hradu. Po cestě se zastavovali na stanovištích, kde od pohádkových bytostí dostávali nejrůznější úkoly. Na konci cesty je čekala adrenalinová zábava, organizovaná záchranáři z Royal Rangers. Zejména sjezd lanovkou přes hlubokou rokli byl atrakcí, na kterou i ti nejmenší rádi vystáli frontu.

Bývalé nádvoří hradu, dnes k nerozeznání od okolního lesa, bylo oživeno vystoupením tanečního a šermířského spolku Valkenava ze Sokolova. Na hrad tak vtrhli piráti, kteří se však přišli na pevninu jen pobavit, germánští nájezdníci se snažili porazit chrabré keltské válečníky a nakonec z lesa přitančila i pravá elfka a skřítek z keltských legend. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.