Centrem královského města Znojma projde v pátek i v sobotu velkolepý průvod krále Jana Lucemburského a královny Elišky Přemyslovny s doprovodem čtyři sta šedesáti kostýmovaných historických postav. Oba průvody vyvrcholí programem na hlavním pódiu.

Kromě této podívané ožije historií i dalších pět z deseti programových scén v ulicích znojemské památkové rezervace a bezpočet mázhauzů, na které se promění nádvoří znojemských středověkých domů a renesančních městských paláců. Atmosféru středověku si nově můžete zkusit na vlastní kůži v historické uličce chudiny v Malé Mikulášské, která se naplní herci v rolích historických postav.

Nebudou chybět ani rytířské turnaje na koních a vystoupení skupin historického šermu, kejklířů, fakírů, mistrů ohně, kouzelníků, tanečníků a středověkých komediantů, dobová tržiště a vojenská ležení. Atmosféru vinobraní doplní multižánrový hudební program, doprovodný program pro rodiny s dětmi a všudypřítomné degustace těch nejlepších moravských vín a burčáků.

Znojemské vinobraní vyvrcholí v sobotu večer, po vystoupení skupiny Olympic, komponovaným ohňostrojem, který speciálně pro tuto příležitost připravuje Theatrum Pyroboli. Z hudebních vystoupení se můžete těšit na Jaroslava Uhlíře, Petra Bendeho, Annu K, Monkey Business nebo Banjoband Ivana Mládka.

Doprava - posílení linky 108

V pátek 12. 9. 2014 bude posílena od 12:25 do 18:30, každých 30 minut navíc pojedou i expresní spoje bez zastávek z Brna přímo do Znojma. Navíc bude zřízen mimořádný spoj linky 108 s odjezdem ve 23:43 ze Znojma do Brna.

V sobotu 13. 9. 2014 bude od zhruba 9:30 hodin do odpoledních hodin zajištěno operativní posílení této linky ve směru Brno - Znojmo, v odpoledních a podvečerních hodinách do 19:13 pak ve směru Znojmo - Brno. Navíc budou zřízeny mimořádné spoje s odjezdy ve 21:03 a 23:03 ze Znojma do Brna.

V neděli 14. 9. 2014 bude v odpoledních a podvečerních hodinách do 19:13 zajištěno posílení této linky ve směru Znojmo - Brno.

Dále budou v oblasti Znojma zajištěny posilové spoje nad rámec jízdního řádu do vybraných směrů.

Další informace

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.