Poslední květnový víkend si připravili lidé na Slovácku pestrou směsici zábavy. Kdo přijede, pobaví se, zazpívá si a ještě si pochutná na skvělém jídle i pití. Pochutná si především v sobotu 25. května na guláši. Horňácká Louka pořádá svůj tradiční košt a Mutěnice osvědčený Gulášfest. Při obou akcích místní týmy uvaří toto lidové jídlo podle vlastních receptů a budou čekat, které z nich bude vyhodnoceno jako nejlepší.

Ke guláši pivo

Ke guláši se určitě hodí pivo a za tím bude možné v ten samý den vyrazit do Kyjova, kde akce Kyjovský škopek kromě hudby a pestrého doprovodného programu nabídne 25 druhů pěnivého moku. A ještě týž den nabídne v rámci muzejních aktivit podlužácký Lanžhot přednášku i se soutěží o nejlepší domácí chléb.

Pokud vás více než gurmánské zážitky zajímá folklor, Ždánice si opět po dvou letech připravily svou národopisnou slavnost Májová veselice. V programu v zámecké zahradě se v průběhu celého víkendu vystřídají soubory celého Hanáckého Slovácka. Můžete si s nimi zazpívat, pokud tedy pro nejbližší víkend neupřednostníte východní část Slovácka, kde se koná ve Vlčnově tradiční jízda králů.

Pravoslavná pouť a ptačí zpěv

Klid a pohodu zažijete v sobotu i v neděli na Slovanském hradišti v Mikulčicích. Velkomoravský areál bude hostit velkou pravoslavnou pouť, Kulturní den Bulharů a kromě jiného nabídne i ranní procházku s poslechem ptačího zpěvu.

Jestli vyrazíte na Slovácko s dětmi, pak určitě v neděli do Kyjova nebo Strážnice. V prvním městě bude na náměstí velký program k oslavě Dne pro rodinu, ve druhém místní skanzen umožní návštěvníkům pomocí her a soutěží zavzpomínat na známé pohádky, které se v tomto malebném areálu natáčely.   

A samozřejmě víno 

Samozřejmě nebude chybět ani víno. Nalévat budou ve svých sklepích vinaři z veselských Zarazic či ve Bzenci a ti čejkovičtí dají ochutnat v areálu místního zámku při tradičních vinných trzích.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.