Tažením vojsk tří císařů s následnou bitvou u zámku začínají vždy Svatomartinské slavnosti ve Bzenci. Hlasitá střelba pušek i děl se ponese kilometry daleko tuto sobotu (17. 11.) po čtrnácté hodině. V 15.30 po skončení bojů začne ochutnávka mladých i ročníkových vín ve sklepích pod sokolovnou s tradičním vyhlášením vinné „superstar“.

Přesunem bzenecké akce dojde paradoxně k situaci, kdy budou nedaleko od sebe dvě velké vinařské slavnosti, každá ale zasvěcená jinému patronovi. V Mutěnicích totiž každoročně vinaři otevřením svých sklepů neslaví sv. Martina ale sv. Kateřinu. V lokalitě Búdy, kde jich je více než pět set, otevře od 10.00 do 19.00 sedmnáct z nich a pozve kolemjdoucí na mladá vína ročníku 2018.

Pokud máte ale už vína dost a sv. Martina jste oslavili dostatečně, máte možnost se jít na Slovácko po chuti zasmát. Horňácká obec Louka pořádá opět pořad věnovaný lidovým vypravěčům nazvaný Humor – koření života. Baviči z Moravy a Slovenska povypráví od 17.00 v kulturním domě historky ze života a samozřejmě zavzpomínají na legendárního vypravěče Vaška Mlýnka z nedalekého Kuželova.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.