Milan Bialas studoval hru na klavír na brněnské konzervatoři ve třídě profesora Jaroslava Posadovského a následně na JAMU ve třídě profesora Jana Ermla. Později na obou školách pedagogicky působil. Je členem porot mezinárodních klavírních soutěží. Spolupracuje například s Filharmonií Brno, dechovým sdružením Brno-Brass-Band nebo Komorním orchestrem Bohuslava Martinů.

Pro Český rozhlas a televizi nahrál 120 skladeb našich i zahraničních autorů, pro zahraniční rozhlasová studia 80 děl. Natočil několik gramofonových desek a 4 CD. Je častým hostem našich i zahraničních hudebních festivalů.

Dcera Milana Bialase Renata studovala hru na klavír na brněnské konzervatoři ve třídě profesorky Josefy Hlouškové a na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě ve třídě profesorky Evy Fischerové. Absolvovala interpretační kurzy v Brně a Výmaru a stala se laureátkou několika domácích i zahraničních soutěží.

Vystupuje sólově i s otcem. Hru na klavír vyučuje na Konzervatoři Brno. Vystupovala v mnoha zemích Evropy a natočila několik CD. V německých a rakouských rozhlasových studiích nahrála řadu skladeb současných českých i světových skladatelů.

Na koncertě v Židlochovicích se posluchači mohou těšit na skladby pro čtyřruční klavír Antonína Dvořáka, Clauda Debussyho, Pavla Blatného a dalších skladatelů.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.