Oboroh vystupuje na naší folkrockové hudební scéně už 29 let. Za tu dobu došlo v obsazení skupiny k mnoha změnám. Z původních členů dodnes v kapele zůstal její zakladatel a vedoucí Slávek Klecandr a klávesista Roman Dostál, který však v počátcích Oborohu hrál na bicí. Dnes za bubny sedí Libor Ježek a na baskytaru hraje Jaroslav Jetenský.

Repertoár skupiny tvoří prakticky výhradně vlastní skladby. Z velké části jsou to žalmy, zhudebněné Slávkem Klecandrem. Ten je i autorem většiny písní Oborohu, byť v poslední době se na písňové tvorbě začíná více podílet Roman Dostál.

Vzhledem k zaměření skupiny jsou nejčastějším místem koncertů kostely. Kapela však vystupuje i v klubech, kulturních domech, hospodách nebo na festivalových pódiích.

Podle současného plánu koncertů bude ten ve Veverské Bítýšce letos poslední. Pokud už plán zůstane beze změny, mohou se fanoušci Oborohu těšit až na obvyklý výroční koncert Noc v Oborohu. Ten se tentokrát uskuteční v sobotu 27. ledna 2018 v Zoltan baru v obci Chleny u Kostelce nad Orlicí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.