Účastníky Noci kostelů přivítal farář Ondřej Macek. „Chtěl bych vám popřát, aby se vám tu líbilo,“ řekl na úvod a přednesl část žalmu 139, ze kterého pochází i heslo letošního ročníku Noci: „Žádná tma pro tebe není temná. Noc jako den svítí, temnota je jako světlo.“ V závěru krátkého proslovu popřál všem dobrý večer a kostel ovládla hudba a zpěv.

Skupina Pranic je v současné době tříčlenná. Vedoucím, skladatelem, textařem, zpěvákem a kytaristou je evangelický duchovní Ondřej Halama, na elektrickou basu hraje Petr Babec a na dechové nástroje Míťa Meier. Skupina hraje téměř výhradně vlastní skladby, převzaté jsou zcela výjimečné. Autorem většiny písní je Ondřej Halama a téma je obvykle duchovní.

Na úvod pánové zahráli Abrahamovo blues. Následovala Kometa a po ní píseň inspirovaná moderní dobou Vypněte mobily, v jejímž textu nechybí výzva „Komu to zazvoní, ať jde ho háje!“ Na řadu přišly i písně Druhý břeh, Vyznání stárnoucího muže, Nejen pátek nešťastný je den, Klaunova píseň a Cohenova Haleluja s textem Ondřeje Halamy. Pak Pranic ještě přidal píseň Pranic, Boží mlýny, Nad Prahou slunce zapadá a koncert uzavřela Ukolébavka. Nikdo z přítomných posluchačů sice skupinu dosud neznal, ale hezké písničky s kvalitními texty se líbily.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.