Muzeum ve Šlapanicích připravilo program pro děti i dospělé, který začíná v 16 hodin. Šlapanické muzeum nabídne komentované prohlídky právě o víkendu končící výstavy Maska (poslední možnost zhlédnout tuto povedenou výstavu s velkou dětskou hernou), výtvarnou dílnu pro děti a dvě šermířská vystoupení před budovou muzea na Masarykově náměstí v 16:45 a 19:30 hodin.

Komentované noční prohlídky Památníku Mohyla míru na Prateckém kopci doplní i další atrakce s tematikou napoleonských válek. V areálu památníku bude k vidění vojenské ležení i s polním lazaretem a kozáckou hlídkou na koních. Těšit se můžete na ruský vojenský tábor, markytánskou kuchyni s ochutnávkou ruských dobových jídel, komentované ukázky výcviku a střelbu pěchoty a dělostřelectva či ukázky výcviku jezdectva. Lékařskou péči o raněné vojáky přiblíží ukázky práce vojenského lékaře. Součástí programu bude i módní přehlídka. Program startuje v 18 hodin.

Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě zahájí program muzejní noci v 18 hodin. Kromě komentovaných prohlídek historické knihovny návštěvníky pozve na ochutnávky klášterního vinařství a ukázky barokní iluminace.

Podhorácké muzeum v Předklášteří zasvětilo muzejní noc tématu aktuální výstavy Cestovatelé do světa a svět k nám. Vyjma komentovaných prohlídek výstavy čeká návštěvníky několik exotických hudebních a tanečních vystoupení: bubnování v africkém rytmu (skupina Spálený sušenky), skupina zpívajících Ghaňanů, irský tanec vítající léto (taneční soubor KVJ Tišnov) a zpěvák z Bangladéše. Program začíná v 18:30 hodin.

Vstupné na muzejní noc v Muzeu Brněnska činí 20 Kč (hradí se pouze při prvním vstupu a platí do všech čtyř zapojených objektů muzea). Do Předklášteří, Rajhradu a k Mohyle míru jezdí z Brna bezplatné autobusové linky. Ve vozidlech do Předklášteří a na Mohylu míru se požaduje předložení místenky, kterou lze bezplatně vyzvednout od 17. do 19. května na informačním stánku Brněnské muzejní noci na Náměstí Svobody v Brně.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.