Za posledních několik let si němčičtí hasiči značně polepšili. Generální opravou prošla hasičská zbrojnice a postupně byl obměněn vysloužilý vozový park.

Koncem roku 2006 bylo pořízeno zásahové vozidlo IVECO, které nahradilo dosluhující Avii.

Stařičkou cisternu CAS na podvozku Liaz dnes nahradil zbrusu nový CAS na podvozku Mercedes Benz 1329 Atego 4x4. Němčickým hasičům byl předán za účasti zástupců Města Ivančice. V rámci této slavnostní akce zahrála dechová kapela Polanka a hasiči se postarali o malé občerstvení.

Jednotka SDH Němčice je zřizována městem Ivančice, působí jako součást Integrovaného záchranného systému a v okruhu svého působení má vskutku kde zasahovat. Ivančice leží na soutoku řek Jihlava, Oslava a Rokytná a při jarních povodních v minulých letech již několikrát byla činnost jednotky hojně využita. Hasiči se také významně zapojují do kulturního života v obci. Jednotka byla za svou činnost v roce 2006 oceněna i Cenou města Ivančice.

Dnes předané speciální požární vozidlo má kromě bohaté, ale nutné technické výbavy, nádrž na 3000 litrů vody, 250 litrů pěnidla, čerpadlo o výkonu 1500 – 2000 l/min. a vysokotlak 250 l/min. Kabina je stavěna pro řidiče, velitele vozidla a další 4 hasiče, vozidlo má náhon 4x4 a 200 kW motor spolu s šestistupňovou převodovkou dokáže toto všechno dát do pohybu až stokilometrovou rychlostí.

Dodavatelem vozidla je firma RLS s. r. o., vozidlo je v celkových investičních nákladech 5 064 000 Kč spolufinancováno z dotace Ministerstva vnitra ČR a Jihomoravského kraje.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.