Do Brna se sjelo 108 hráčů ze všech koutů České republiky, aby se zde utkali o důležité body do kvalifikace Mistrovství ČR. Jednalo se o první ze čtyř turnajů, které se v této sezóně konají. Aby se hráč mohl kvalifikovat na Mistrovství ČR, potřebuje získat ve své kategorii dostatek bodů ze tří turnajů kategorie ČP 36 a dvou turnajů kategorie ČP 12.

Hráči na turnajích ve šprtci se utkávají napříč kategoriemi. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Je proto zajímavé sledovat, jak si začínající hráči v žákovských kategoriích vedou v konfrontaci s hráči staršími.

Mnozí z nich se tak mohou často umístit i mnohem lépe než hráči o generaci starší. Příkladem mohou být hráči, kteří zvítězili ve svých kategoriích. Ve starších žácích byl tentokrát nejlepším David Vojtěch z Orla Boskovice a v žácích mladších Martin Kozák z Fighting Saints Pečky.

Hráčům Boskovic se v tomto turnaji dařilo nejvíce. Kromě kategorie starších žáků kralovali také v celkovém pořadí, když Jakub David obsadil příčku bronzovou a jeho týmový kolega Bohumil Feruga v celém turnaji zvítězil, když porazil zástupce týmu domácích Martina Kučeru (SHL Brno).

Do konce roku jsou vypsány ještě tři turnaje nejvyšší kategorie. Ten druhý se koná již 21. dubna v Dobré Vodě u Českých Budějovic.

Body do Českého poháru je však možno získávat i na průběžně vyhlašovaných regionálních turnajích. Jejich přehled najdete na stránkách http://www.uhshbrno.cz.

Jste-li hráči z Vysočiny, pak pro Vás organizuje soutěže také místní sdružení. Informace kdy a kde se hraje, naleznete na webu http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.