Metro Music Bar na Poštovské ulici ( http://metromusic.cz ) zve na Metro Silvestr 2010: unplugged zahrají Rolling Stones revival, dále DJs Harosh & Silent a můžete se těšit i na barmanskou ohnivou show. 

Klub Šelepka v Králově Poli ( http://www.selepova.cz/ ) pořádá již tradiční Silvestrovskou starobrněnskou oldies party s půlnočním zabijačkovým rautem. Jako každý rok se můžete těšit i na ohňostroj. Klub Šelepka ctí tzv. Brněnský čas - podle známé pověsti o obléhání Brna Švédy se poledne zvonilo o hodinu dříve, proto půlnoční ohňostroj v parku před klubem každoročně začíná již ve 23 hodin.

Městské divadlo Brno ( http://www.mdb.cz ) zve své příznivce hned na dvě silvestrovská představení: od 17 hod uvádí Hudební scéna vtipné představení Ptákoviny podle Aristofana anebo se od 18 hod na činoherní scéně můžete zasmát při komedii Dobře rozehraná partie. Po skončení obou představení následuje až do časných ranních hodin bohatý silvestrovský program, kterým bude provázet redaktorka Českého rozhlasu Marcela Vandrová a k tanci zahraje orchestr divadla.

Hotel Myslivna ( http://www.hotelmyslivna.cz ), který se nachází v krásném prostředí lesoparku nad výstavištěm s výhledem na Brno, zve na Silvestrovskou párty za hudebního doprovodu skupin Velvet a Midnight Express. Těšit se můžete také na vystoupení orientálních tanečnic, ohnivou show a půlnoční ohňostroj.

Pokud již máte Silvestrovskou noc zadanou, nevadí - Společenské centrum Bystrc ( http://www.bystrc.cz ) zve na Silvestrovský podvečer. Začátek tanečního podvečera s kapelou L. Kozderky To jsme my je v 16.30 hodin. Konec akce, kterou uvádějí a zpívají Jiří Helán, Karel Zelníček a Květa Navrátilová, bude ve 20 hodin. 

Chcete li vstoupit do Silvestrovského večera patřičně naladěni, navštivte v 16 hodin Divadlo Radost ( http://www.divadlo-radost.cz ), které uvádí recesní zpěvohru Princezna Sylvestrie. 

Tradiční Předsilvestr v Kulturním domě Rubín v Žabovřeskách (http://www.kdrubin.cz ) je na programu ve středu 29. prosince. Pro všechny, kteří se chtějí pobavit a zatancovat ještě před koncem tohoto roku, zahraje od 19.30 hodin K band.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.