Historie skupiny Barel Rock (http://www.barelrock.cz/) se datuje do prosince roku 1982, kdy se uskutečnil jejich první koncert v posluchárně interny Vysoké školy veterinární v Brně, kde tehdy členové skupiny studovali.

Pro kapelu jsou typické naprosto netypické hudební nástroje. Coby nemajetní studenti si v začátcích jejich kariéry vypomohli doslova, čím se dalo, a jsou těmto nástrojům věrni dodnes.

Netradiční bicí souprava, muzikanty zvaná barel and kýbl drums, byla sestavená z barelu, kýblů a plechových hrnků a dala kapele název. Heavymetalová lopata byla původně skutečnou lopatou, kapele ovšem slouží coby baskytara. Zvláštním nástrojem je také LuftKorg - což je klávesová část akordeonu pověšená na krku a la Michal David, poháněná šlapáním na měch, se kterým je spojena hadicí od vysavače.

Původně folková skupina si svým hudebním projevem, vlastními vtipnými texty a zvláště při koncertech humorem sobě vlastním, okamžitě získala přízeň publika. Kapela bodovala nejen na folkových festivalech, v jejich repertoáru se dají najít naprosto všechny hudební styly. Jak sami říkají, žádný hudební styl jim není dost svatý, takže vedle několika známých songů rockových klasiků hrají např. i píseň ve stylu rapu.

Styl hudby, který Barel Rock hrají, sami nazvali lido-demo-decho-pop. Na jejich koncertech je vždy o zábavu postaráno. I po letech stále s vysokým nasazením hrají pro ně typickou muziku a neztrácejí na energii.

V poslední době se kromě koncertů věnují i divadelní hudbě. Spolupracují s ochotníky ve Žďáru nad Sázavou, pro které nahráli hudbu k některým představením.

V roce 1995 vydali první CD Rock na vsi a následují CD Muzikanti co děláte (2002) a P(l)ísně pro pamětníky (2003). V současné době vydávají čtvrté CD Na pouti.

Za domovskou scénu považují brněnský klub Leitnerka, kde v úterý  30. listopadu od 19.30 hodin pokřtí nové CD. Vstupenky na kapelu, při jejichž koncertech se publikum vždy výborně baví, pořídíte v předprodeji za 100 Kč.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.