Ulici si město oficiálně převezme sice až v červenci, ale od května bude v režimu předčasného užívání. Přidružené opravy v Lerchově ulici potrvají až do ledna příštího roku.

V rámci oprav byly v ulici opraveny vodovody a kanalizace, povrch silnice a chodníky a tramvajové zastávky Všetičkova a Heinrichova byly upraveny jako bezbariérové. „Zejména pro lidi s pohybovými potížemi, seniory, ale i maminky s kočárky se tím pádem zvýšil komfort při cestování touto lokalitou. Pro obyvatele je pak podstatné to, že doprava v ulici bude méně hlučná a speciální rohože budou lépe bránit také šíření vibrací,” uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Spokojenost s bezproblémovým průběhem náročné opravy vyjádřila i primátorka města Markéta Vaňková. „Jsem velmi ráda, že oprava končí a podařila se podle našich představ. Ulice je kompletně nová a konečně také průjezdná, což velmi uleví jak dopravě, tak možnostem parkování v celé oblasti. Děkuji obyvatelům, že tak náročnou akci vydrželi a měli trpělivost. Teď si mohou užívat méně hlučnou tramvajovou linku i bezbariérové zastávky."

Město Brno přispělo na opravy částkou 90 milionů korun, o deset milionů méně dodal Dopravní podnik města Brna. Další část ulice směrem k ulici Husova by měla projít opravou nejdříve za dva roky.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.