Tradiční soutěž designérů a nábytkářů má pět hlavních kategorií, v Brně je jednou za dva roky. Zájem o účast v soutěži má rok od roku strmě vzrůstající tendenci, což je vidět jak na počtu (264), tak i především na kvalitě přihlášených prací. Jedná se o jednu z možností, kdy mohou studenti své práce nejen vystavit na odiv veřejnosti, ale především konfrontovat své práce navzájem s ostatními kolegy z jiných vysokých škol.

Cena prof. Jindřicha Halabaly je každoročně udělována studentům vysokých škol v České a Slovenské republice nebo jiné zemi za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru. Soutěž vznikla u příležitosti 100. výročí narození prof. Jindřicha Halabaly z úcty k celoživotnímu dílu této osobnosti česko-slovenského dřevařského školství. V organizaci soutěže se střídá Dřevařská fakulta Technické univerzity ve Zvolenu a Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Vernisáž a slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018 se uskutečnilo v Barokním sále Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně 8. listopadu. Vyhlášení předcházelo dopoledne odborné sympozium zaměřené na Historii nábytkářského průmyslu na Moravě, Výuka designu na vysokých školách a Student a praxe z pohledu odborných firem.

Vítězové jednotlivých kategorií: Design nábytku – závěrečné práce: Chenille sofa - Lucie Černochová (Mendelovy univerzita), Design nábytku – klauzurní práce: Křeslo Bloom – Klára Němečková (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně), Design interiéru – závěrečné práce: Design víceúčelové modulární stavby – Adéla Bačová (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně), Design interiéru – klauzurní práce: Cvernovka – Loftový byt – Pavlína Mojská (Slovenská technická univerzita v Bratislavě), Design nábytku a interiéru – střední školy: Kavárna v kontejneru – Veronika Balogová (Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň).

Všechny oceněné práce naleznete zde.

Výstavní přehlídka 130 studentských exponátů, které postoupili do druhého kola hodnocení v četně oceněních exponátů, je přístupná široké veřejnosti v 1. patře Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně do 25. listopadu.

Otevírací doba: st - ne od 10 do 18 h, čt od 10 do 19 h       

Vstup zdarma                                      

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.