Tyto stáže probíhají v rámci projektů EU Erasmus Plus 2016-1-CZ01-KA102-022817 a vše je plně hrazeno Evropskou Unií – žáci, co se hlásí do náročného konkurzu, potřebují pouze znalosti a odvahu. Na naší škole mají stáže tradici – během dvou let vyjelo 70 žáků a letošní březen se chystá dalších 15.

Zlepšení odborných znalostí i angličtiny...

Žáci zvládli bez problémů odbornou práci v realitních i cestovních kancelářích, poradenských či vzdělávacích firmách, na recepci hotelu, působili v účetních firmách i pojišťovnách a všude se ctí obstáli. V každé firmě obvykle pracoval pouze jeden žák, takže o to větší byla jejich hrdost na úspěch a samostatnost.

Zdokonalili si dovednosti v oblasti kontaktu se zákazníky, administrativy i využívání informačních technologií. Prezentovali svou práci kolegům nebo zákazníkům firmy, rozšířili si svou odbornou terminologii v anglickém jazyce. 

Doprovázející vyučující Ing. Olga Koudelková a Mgr. Martina Lojdová slyšely na žáky jen samou chválu. Zaměstnavatelé vysoce hodnotili jejich komunikační dovednosti, odborné znalosti i pracovní morálku. Mnohým žákům nabídli možnost pracovat ve firmě i v létě formou brigády.

Na závěr pobytu účastníci obdrželi kromě účastnického certifikátu i dokument Europass-Mobility, který poskytne potenciálnímu zaměstnavateli (případně vysoké škole) podrobné informace o stáži ve firmě, dovednostech a schopnostech, které si žáci osvojili.

... a k tomu hromada zážitků!

Stáž ale nebyla jen o práci, žáci se vrátili s mnoha novými zážitky. Letecká doprava Brno - Londýn, vřelé přivítání v hostitelských rodinách, samostatné cestování po Londýně metrem i dvouposchoďovými autobusy, nákupy na luxusní obchodní třídě Oxford Street, krmení veverek v St James´s Park… 

Nezanedbali ani klasické památky Londýna. Společný víkendový program zahrnoval prohlídku velkolepých historických interiérů Horní i Dolní sněmovny parlamentu, Buckinghamský palác, výhled na večerní město z obřího kola London Eye, poslech hry na varhany v impozantní St Paul´s Cathedral, fotografování na atraktivní prosklené lávce na mostu Tower Bridge, a mnohé další. Návštěva muzea voskových figurín Madame Tussaud´s zakončila dvoudenní prohlídkový maraton. Na konci druhého týdne pobytu se žáci s Londýnem rozloučili pohledem z otevřené terasy v 36. patře výškové budovy Sky Garden.

Žáci měli Oyster kartu, která umožnila neomezené použití dopravy, takže využívali volných odpolední po práci a prozkoumávali Londýn podle svých osobních zájmů, ať už se jednalo o návštěvy muzeí, fotbalového zápasu, nákupy anebo jen relaxaci při procházce na vánočních tržištích Winter Wonderland v Hyde Parku. 

Není divu, že poslední den při odjezdu na letiště bylo nejčastějším přáním si pobyt v Anglii ještě prodloužit. Velké poděkování patří všem vyučujícím, kteří se zasloužili o výbornou odbornou a jazykovou úroveň našich žáků.

A co bude dál?

Těšíme se na pokračování tohoto projektu v příštím roce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.