Jedinečný genius loci s možnostmi, které Biskupský dvůr nabízí, inspirovaly vedení MdB při hledání vhodného prostoru k letním představením, který citelně chyběl. Pochopení a spolupráce s Moravským zemským muzeem a SNIP & CO, producentem velkých kulturních a společenských akcí v Brně vedly k úspěchu. Letošní ročník Léta na Biskupském dvoře je již jubilejním desátým.

Pro MdB se jedinečné a kouzelné místo pod arkádami Biskupského paláce a věžemi Petrova stalo domovskou letní scénou. Přibylo Divadlo Bolka Polívky. Tomu letos MdB předá pomyslný štafetový kolík 22. 7., které tu bude hostovat do 3. 8.

Principál B. Polívka, tu bude letos nejen hercem v inscenacích svého divadla, ale také v roli Lakomce, v níž za režie Stanislava Moši exceluje v MdB. Obě divadla nabízejí řadu atraktivních itulů. V rámci Letní scény DBP možno najít i koncerty Hany a Petry Ulrychových a Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers.

Následuje 28. Mezinárodní kytarový festival (4. 8 až 10. 8.), na kterém vystupují přední světoví virtuozové, ale i nadějné talenty. Své hlavní večerní koncerty má také na Biskupském dvoře. Zahájí tu tradiční Flamenco Night.

Poté ovládne nádvoří tanec a folklor. 10. 8. zde zahájí Folklor stage vrámci multižánrového festivalu Maraton hudby Brno. Ve dnech 22. až 25. 8. se na Biskupském dvoře bude konat již XXII. Cyklus letních folklórních večerů F SCÉNA 2019. Vystoupí soubory z Bánské Bystrice, Uherského Hradiště, Ostravy, Plzně, Prahy a Brna. Partnerem je Nadační fond Modrý hroch, podporující děti po těžkých úrazech.

26. až 28. 8. bude hostovat Divadlo na Vinohradech s historickou komedií Lev v zimě v rolích rozhádaného manželského páru s Dagmar Havlovou Veškrnovou a Tomášem Töpferem.

Závěr Léta na Biskupském dvoře náleží Národnímu divadlu Brno, jeho baletnímu souboru. Letní baletní koktejl 2019 sestavil z fragmentů klasického i současného repertoáru. Ochutnávka koktejlu: 30. 8. až 2. 9. Následovat bude závěrečný koncert „Plastiků“ 6. 9., současně jako úvodní připomínka událostí na sklonku roku 1989.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.