Program zahájí v 15 hodin vystoupení pěveckého uskupení First Smile. První úsměv i potlesk nebude samozřejmě posledním či jediným. O svém tanečním umu dají znát děti z folklórního souboru Komíňáček a vše vyvrcholí koncertem známého písničkáře Voxela.

Pro všechny návštěvníky je připravena bohatá adventní nadílka a již od 13 hodin bude každý návštěvník platit dobrovolné vstupné. Vánoční strom se rozzáří světly jako vždy v 16 hodin.

Mezi přítomnými nemohou chybět domácí, tedy zvířata a zvířátka. Hned u pódia se návštěvníci budou moci seznámit s alpakami. Chybět dětem nebudou ani oblíbené dílničky. (Dodejme pro jistotu, že alpaka je zde domestikovaná, zjednodušeně řečeno „zdomácnělá“ lama, tedy ne slitina podobající se stříbru, hodící se spíš snad do dílniček.)

Po celý první prosincový víkend budou probíhat speciální zimní komentovaná setkání na téma Zvířata o Vánocích. Ve dnech 1. a 2. prosince se tak možno dozvědět ledacos zajímavého o některých obyvatelích brněnské Zoo. Představí se: sob polární (10.30), panda červená (11.00), kynkažu (11.30), kakadu palmový (12.00), bodlok pestrý (13.00), kajmánek trpasličí (13.30), želva paprsčitá (14.00) a tamarín pinčí (14.30).

Nejen vánoční, ale i mikulášské oslavy mají v brněnské zoo dlouholetou tradici. V úterý 4. prosince přijedou na Mniší horu onkologicky nemocné děti a zaměstnanci Zoo Brno jim opět připraví neobyčejné vánoční setkání. Jedná se již o 21. takovou mikulášskou besídku. Chybět nebude Mikuláš s doprovodem, pohádkové představení i vánoční koledy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.