Žonglování s míčky se stalo až překvapivě nosným a emočně působivým výrazovým prostředkem k přiblížení osudu a pocitů jedince vrženého do nelidské mašinérie holocaustu.

Autorkou, režisérkou i představitelkou židovské dívky Evy Kohnové je Adéla Kratochvílová, která nesnadnou roli, citlivě a bravurně zvládá. V komplementární roli ji kontrastním projevem vhodně doplňuje Dáša Heiland Trávníková. 

Sedmnáctiletá židovská dívka Eva transportovaná do Terezína, je fiktivní postavou, ztělesňuje však mnoho obdobných osudů. Z tíživé situace uniká do světa představ a fantazie za pomoci panenky z dětství a žonglovacích míčků dávajících iluzi volnosti a svobody. Významnou složkou inscenace je hudba aranžovaná Luborem Pokludou, který také zajišťuje hudební doprovod.

Mnohokrát popsaná i umělecky ztvárněná cesta jedince soukolím šoa zde vystačí s několika slovy, staví na síle pantomimického projevu. Doplňkovou roli zastává projekce autentických dobových snímků. Zdařila a působivá inscenace měla premiéru již v roce 2007 v Kabinetu múz. Od té doby se s úspěchem hrála na řadě míst po celé republice. Představení v Löw Beerově vile má být jedním z posledních.

Pořadatelé se ke konci roku vracejí k tématu holocaustu, které připomněli v lednu s pamětnicí, paní Erikou Bezdíčkovou. 

Předprodej na představení Divadla KUFR (30. 11. – 20 h.) probíhá na pokladně vily (úterý – neděle 10–18 h), Drobného 22. v Brně. Cena vstupenky: 140 Kč. Rezervace na tel. 545 211 352, rezervované vstupenky je nutné do týdne vyzvednout, jinak budou vráceny zpět do prodeje. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.