V sobotu 1. dubna čeká brněnské Jakubské náměstí zásadní proměna. Přesně v 16:16:16 hodin začne Aprílový promenádní koncert klaunského hudebního kvarteta, zakončený odhalením jediného exempláře vzácného stromu Claunica Liquidambar (Klaunovník veselý).

Ten bude vykropen Bolkem Polívkou, který tak ukončí jeho dormanci a pustí mízu do každé jeho větvičky. To vše za asistence a pod bezpečnou kontrolou Komické stráže. Akt vykropení bude zakončen světovou premiérou vypuštění holubů smíchu. (Dormance (z lat. dormans, spící) je označení pro přechodné zastavení fyziologických procesů v živých organismech. Úspora energie pomáhá organismu přežít.)

Vrcholem Dne klaunů se stane premiéra jubilejního 9½. vydání prudce zábavného, lehce návykového, drze společenského a nekompromisně satirického pravidelného občasníku Re-kabaret, plného gagů, stand-upů, klaunerií, hudby a pohybu. Na jevišti se potkají známí i neznámí, mladí i věkem protřelí, mistři současní i budoucí, aby předvedli kus ze svého umění a utkali se v klání o divácký smích.

Vzhledem ke kulatému jubileu se v režii V. Fatky v Re-Kabaretu tentokrát objeví nejen tradiční komické jádro (F. Teller, M. Sýkora, M. Chovanec, O. Klíč a Palo Seriš), ale rovněž speciální a vzácný host Gary Edwards, (USA) se svou klaunskou kapelou Garry Edwards and the Statement. Představí se i magický kontaktní žonglér Rendolf. A nebudou chybět necenzurované Re-Zprávy - hlavní zpravodajský pořad Divadla Bolka Polívky s poditutlem: Sorry jako! A co na tom, že se řítíme kamsi…, hlavně že se dobře babím, babíš, babíme!

Gary Edwards – od roku 1976, kdy poprvé v roli klauna navštívil nemocnici, vyučuje a pomáhá k rozvoji projektů zaměřených na nemocniční klaunství a „léčbu humorem“ po celém světě. Po hudebních studiích v Kalifornii získal stipendium na první americké akreditované klaunské škole Dell Arte School of Physical Theater. V roce 1998 zaznamenal absenci nemocničních klaunů v České republice a v roce 2001 založil občanské sdružení Zdravotní klaun. První tři roky projekt financoval z vlastních úspor. V současné době je předsedou správní rady Zdravotního klauna a konzultantem mezinárodní organizace Red Noses International. Ve volném čase skládá hudbu. V roce 2012 byl na návrh České pediatrické společnosti oceněn Českou lékařskou společností medailí za dlouhodobý a významný přínos do zdravotnictví.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.