Brněnský korfbal klub totiž dokonale využil domácí prostředí a konečně naplno zabodoval, když si poměrně hladce poradil s dvěma silnými celky Prostějovem a Českými Budějovicemi.

Brňané se sešli po dlouhé době v plné sestavě a konečně ukázali svůj potenciál. Jejich hráči předváděli vyrovnané výkony, a pokud takhle budou pokračovat dál, musí se s nimi počítat do bojů o nejvyšší pozice. České Budějovice, které na jih Moravy opět přicestovaly jen v sedmi hráčích, sice nezopakovaly výhru z minulého kola nad Brnem, ale mohou být rády alespoň za dva body za výhru nad Prostějovem. Ta je totiž před vánoční pauzou znovu poslala do čela tabulky.

Ten naopak v Brně prožil nepovedený den, na Hanou si neodvezl ani bod a uvolnil vedoucí pozici soupeři z jihu Čech.

Vojtěch Ošťádal (hráč, Prostějov): „V neděli jsme neměli den. Vůbec nám to nepadalo, i když jsme si vytvořili spoustu nadějných šancí. Hodně nám nesedělo, že Budějovice nastoupily v sedmi hráčích. Netrénujeme na to a je to dost nepříjemné. Od této sezony máme v týmu některé úplně nové holky, které se zatím s týmem sžívají, na tom musíme ještě zapracovat. Brnu se poprvé sešlo to nejsilnější, co má. Když jsou kompletní, jsou velmi silní. Tabulka je vyrovnaná, ještě jsme nehráli s Náchodem, tak uvidíme, jak se to pak rozhodí. Myslím, že to bude podobné jako minulý rok, kdy jsme do play off šli my, Brno a České Budějovice. S Šenovem jsme zatím uhráli remízu, příště ho však porazíme.“

Brno KK U19 - Prostějov SK RG U19 18:10

Poločas: 12:5. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík. ŽK: Martin Šnévajs (trenér, Prostějov). Nejlepší střelci: Literová Anna 5, Lorenz Adam 3, Sahatciu Sára 3 - Ošťádal Vojtěch 5, Dušek Martin 2, Valenta Josef 2.

České Budějovice KCC Sokol U19 - Prostějov SK RG U19 14:9

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 5, Jiřička Martin 3, Součková Lucie 3 - Ošťádal Vojtěch 3, Dušek Martin 2, Lorencová Nikola 2.

Brno KK U19 - České Budějovice KCC Sokol U19 11:4

Poločas: 11:4. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Dlapa Marek 3, Sahatciu Sára 3, Literová Anna 2, Čarvaš Dominik 2 - Kortus Rostislav 2, Jiřička Martin 1, Pšenička Adam 1.

TABULKA

1. České Budějovice 12 bodů

2. Prostějov 11

3. Šenov 11

4. Náchod 10

5. Brno 10

6. Nový Lískovec 0

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.