Dařilo se také Šenovu, jenž po dvou úvodních nezdarech tentokrát doma dvakrát zvítězil.

MINITURNAJ V HAVÍŘOVĚ (pořadatel Šenov)

Minule jim nevyšlo skoro nic. Šenovští dorostenci před čtrnácti v Brně utrpěli dvě zranění a přidali jednu červenou kartu, na domácí palubovce však bylo všechno jinak. Šenov totiž do svých řad povolal mladé hráče z Ostravy a i díky nim oplatily minulou porážku Brnu a po napínavém klání se těsně radovali i nad Náchodem.

Po celkově vyrovnaném turnaji nakonec byl nejsmutnější Náchod, jenž ztratil i utkání s Brnem. Stalo se to i přes nadějné vedení o dva koše v poločase.

Kristýna Holubčíková (hráčka Šenov): „Oproti prvnímu kolu tkvěl velký rozdíl v tom, že jsme tentokrát nastoupili v plném počtu. Pozvali jsme tři děcka z Ostravy, která se korfbalu nevěnují příliš dlouho. Třeba já hrála ve čtyřce s bráchou a dvěma nováčky. Nemohli jsme hrát různé systémy, ale překvapilo mě, jak se mladí rychle učí. Jeden z nich absolvoval snad tři tréninky a hrál fakt dobře. S narůstajícími zkušenostmi se jejich výkony budou určitě zvedat. Když nás bude málo, určitě je ještě povoláme. Zápasy nebyly moc pěkné na koukání. Naštěstí se Brnu ani Náchodu moc nedařilo. Šlo spíš o chyby, kdo z nich vytěží víc. Sice jsme zvítězili, ale neřekla bych, že úplně zaslouženě.“

Šenov KC-ZŠ U19 - Brno KK U19 13:10

Brno KK U19 - SK Plhov Náchod U19 10:8

Šenov KC-ZŠ U19 - SK Plhov Náchod U19 9:8

MINITURNAJ V BRNĚ (pořadatel Nový Lískovec)

Obrat jak hrom a vedení v tabulce. Dorostenci Českých Budějovic předvedli v souboji dvou dosud neporažených celků s Prostějovem obdivuhodnou bojovnost. V poločase prohrávali o šest košů a někdo by mohl říct, že je vše jasné. Jihočeši se však nevzdali, na soupeře ve druhé části vlétli a duel dovedli k výhře 14:11.

Opět naprázdno vyšel z ligových bojů Nový Lískovec. Proti oběma soupeřům se sice dokázal střelecky poměrně slušně prosadit, ale na rozjeté favority soupeře to bylo málo a musel se dvakrát sklonit.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „Prvních pět minut v zápase s Lískovcem mě nedělalo šťastným, prohrávali jsme 0:4. Naštěstí to tým po time-outu jasně pochopil a začal s obratem. Za stavu 7:5 už bylo vidět, že soupeř moc nechce. Zápas s Prostějovem byl neuvěřitelný. Nasazení jako takové nebylo problém, ale stejně jsme v průběhu prvního poločasu tekli o šest až sedm košů a po dvaceti minutách to vypadalo na výprask - stav byl 2:8. Čtyři minuty před koncem to už bylo 11:11 a nakonec jsme se radovali ze stavu 14:11. Fantastická výhra, nikdo se nevzdal a troufnu si říct, že všichni společně jsme to tam prostě dotlačili... Jsem na celý tým pravdu pyšný!"

Brno KK Nový Lískovec U19 - České Budějovice KCC Sokol U19 9:16

České Budějovice KCC Sokol U19 - Prostějov SK RG U19 14:11

Brno KK Nový Lískovec U19 - Prostějov SK RG U19 8:15

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.