Prozatím druhý Náchod přehráli v na koše bohatém duelu 25:20 a problém jim nečinil ani čtvrtý Prostějov, se kterým si poradili 19:10.

Hanáci brněnskému favoritovi stačili jen v první čtvrtině, pak už však převzalo iniciativu Brno a o vítězi nebylo pochyb. Domácí Náchod vzdoroval lídru tabulky o něco srdnatěji. Dvakrát soupeře dotáhl, jenže nakonec i on se musel sklonit. Když je na palubovce zkušená brněnská čtveřice Sára Sahatciu, Anna Literová, Adam Lorenz a Filip Kovář, soupeři na ni jen těžko hledají recept. To se potvrdilo i tentokrát.

Nejdramatičtější duel dne se tak odehrál mezi Náchodem a Prostějovem. Domácí po většinu zápasu tahali za delší konec lana a výhrou 11:9 potvrdili své lepší umístění v tabulce. Oslabený Prostějov si naopak dvěma prohrami zkomplikoval cestu mezi elitní čtveřici, která si na konci dubna zahraje o medaile.

Už nejbližší sobota však hodně napoví. V jednom miniturnaji se totiž utkají přímí konkurenti o postup do boje o cenné kovy – prozatím třetí Šenov, čtvrtý Prostějov a pátý Nový Lískovec. Který tým vybojuje dvě výhry, výrazně se vysněné čtyřce přiblíží.

Denisa Kolářová (trenérka, Náchod): „Náš tým i Prostějov jsme se v tomto kole potýkali s marodkou, což se projevilo na hře. Proti Brnu musím hráče pochválit. Snažili se vytvářet spoustu střeleckých šancí a řadu z nich i dokázali proměnit. Výhra s Prostějovem je vzhledem k postupu mezi první čtyřku velmi důležitá. Všechny týmy nyní čeká náročný únorový program, kdy se hraje každý víkend.“

SK Plhov Náchod U19 - Prostějov SK RG U19   11:9  

Poločas: 7:4. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Šmíd Filip 5, Nováková Klárka 2, Nováková Michaela 2 - Bartoš John 3, Štefák Daniel 3, Lorencová Nikola 2.

Prostějov SK RG U19 - Brno KK U19   10:19

Poločas: 7:11. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Burešová Barbora 3, Ošťádal Vojtěch 3, Štefák Daniel 2 - Lorenz Adam 6, Sahatciu Sára 6, Kovář Filip 3, Literová Anna 3.

SK Plhov Náchod U19 - Brno KK U19   20:25

Poločas: 8:10. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Šmíd Filip 7, Šrůtová Lucie 5, Štěpánová Pavlína 4 - Literová Anna 6, Sahatciu Sára 6, Kovář Filip 5, Čarvašová Veronika 5.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.