Výstava bude k vidění před dělovým bastionem od středy 22. srpna, do neděle 28. října, vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Vzhledem k aktuálním stavebním opravám je však cesta poněkud komplikovaná. Jediný možný přístup je branou od Gorazdovy ulice. Projet přímo z Husovy ulice  není možné, neboť je uzavřena. Jediná spása je v tom, že Pellicova je dočasně obousměrná.

Uplynulo 50 let od okupace Československé socialistické republiky vojsky armád Varšavské smlouvy. Výstava má tyto události připomenout. Ale nejen to.

Autoři výstavy chtějí okupaci připomenout z dvojí perspektivy - jak z pohledu reálných událostí, jež se udály v Brně, tak z hlediska následné reakce konzervativního jádra KSČ a okupační propagandy. Připomenuto bude deformování historických událostí téměř v současném čase, podobající se téměř orwelovské realitě, a to jak takzvanou vysílačkou Vltava, tak později tiskovinami.

Stejně tak bude zmíněn, pro Brno velmi důležitý, rok 1969 včetně prvního výročí okupace a začátky takzvané normalizace. Část prostoru bude věnována takzvanému „druhému životu události“ v současnosti, kdy je okupace vykládána často až bizarním způsobem různými extrémistickými skupinami a konspiračními weby.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.