Na přímou žádost o stanovisko k celému problému starosta Kníniček Bc. Martin Žák sdělil: „To, že jsme zásadně proti, je mylné. Kníničky a naše zastupitelstvo je připraveno jednat s vedením Brna i se zoo ohledně vstupu, parkování a dalších možností, jak rozšířit i zkvalitnit celou zahradu. Bohužel jsme neustále stavěni do pozice o nás bez nás. O novém sezónním vstupu, ač o něm určitě nebylo rozhodnuto ze dne na den, jsme byli informováni až od novinářů.

Přitom jsme měli sezení s primátorem Vokřálem a ředitelem Hovorkou dva dny předtím. Nikdo nás o tomto neinformoval, plocha je pravděpodobně nelegálně, umístění pokladny se nyní řeší. Zoo polepilo dopravní značky v okolí bez vědomí odboru dopravy a policie, chybí zde alespoň provizorní přechod.

Dá se samozřejmě jednat a najít nějaké rozumné řešení, ale bohužel bez oboustranné komunikace to nejde, a proto se logicky bráníme. Není přece možné dělat vše bez rozmyslu a navíc i mimo zákon. Včera jsem měl na toto téma i jednání s ředitelem Hovorkou, ale nejsem přesvědčen, že to mělo úspěch.“

Ředitel Zoo Brno MVDr. Martin Hovorka, Ph.D, má na věc jasný pohled. Jeho obhajoba letního vstupu do zoo stojí na tvrzení, že jde o poskytnutí většího pohodlí návštěvníkům, kteří u starého vchodu nemají kde zaparkovat. Protože však starosta Žák podal směrem k zoo žádost o vysvětlení, bude tím dále zabývat.

„Žádost starosty jsem předal právníkům. Musíme zjistit, zda jsme neporušili vyhlášku nebo něco nepřehlédli,“ uvedl ředitel Hovorka.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.