Cílem projektu je zajistit zachování tělesných pozůstatků slavného vojáka pro další generace a současně přinést nové vědecké poznatky o jeho životě.

Tým specialistů tvoří historikové, archeologové, forenzní antropologové, radiologové, soudní lékaři, restaurátoři, počítačoví grafici, designéři a specialisté na 3D technologie.

Mumie uložená v hrobce Kapucínského kláštera v Brně byla detailně prozkoumána pomocí řady neinvazivních metod. Baronu byl vrácen jeho „ztracený“ prst, jeho mumie byla restaurována a vybavení rakve bylo upraveno.

Projekt ještě není zcela ukončen, ale některé dílčí výstupy již hotové jsou. Mezi ty atraktivnější patří dokončení rekonstrukce obličeje. Ta byla vytvořena virtuálně a následně „zhmotněna“ pomocí 3D tiskárny v životní velikosti.

Představení „nové“ tváře barona Trencka veřejnosti se uskuteční ve středu 27. června v 17.30 hodin v refektáři Kláštera kapucínů. Antropoložka Petra Urbanová z Masarykovy univerzity a historik Ctibor Ostrý z Muzea města Brna budou komentovat vznik obličejové rekonstrukce a popíšou další průběh forenzního vyšetřování mumie.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.