Nestíháš? Tak zpomal. V tomto duchu se nese Expozice nové hudby, jejíž jarní část začíná tento pátek 15. června v 19.00 hodin na velkém nádvoří hradu Špilberk. Festival se vrací k tomu, co se v minulém ročníku nestihlo.

Proto se v Brně opět objeví světoznámý skladatel, varhaník, klavírista a hráč na carillon, Charlemagne Palestine. V sobotu bude následovat skladatelka a interpretka Christine Kubisch a svoje díla představí i slovenský intermediální interpret Milan Adamčiak.

V pátek se posluchači dočkají výjimečné skladby, kterou Palestine složil zvlášť pro brněnskou zvonkohru. Ve světové premiéře a za autorské interpretace zazní CharleSturmmingMusic for Zvonkohra Brno. Ve druhé části večera zazní zvuková instalace pro Brno Hanse W. Kocha Schlagwerk pro zvonkohru a soundtrack.

V sobotu 16. června se představí Christine Kubisch a Milan Adamčiak. Začátky koncertů jsou v 19.00 hodin a vstupenky jsou k dostání až na místě před vystoupením.

Dramaturgie festivalu je laiky i profesionálními kritiky dlouhodobě velmi dobře hodnocena. „V žebříčcích komisí se pravidelně objevuje na předních místech v kategorii takzvaných malých festivalů,“ konstatuje Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.