Jako tradičně nejhezčí svoji pozici obhájil Zelný trh, kde kromě klasických stánků s výrobky z ovčí vlny, jako jsou kabátky, čepice, rukavice nebo šály pro zahřátí vnější a zařízení s horkými nápoji pro zahřátí vnitřní, bylo možné najít i uměleckého kováře při práci, lidovou zpěvačku nebo různá lidová jídla.

Dominikánské náměstí, věnované celé trhům, a ne pouze z jedné čtvrtiny jako vloni, u lidí uspělo. Stánky byly umístěny podél celého náměstí z obou stran. A našlo se místo i pro atrakce pro děti.

Tradiční a kdysi jediné centrum brněnských Vánoc, náměstí Svobody, dopadlo při hodnocení nejhůře. Byť i zde si mohl každý najít „to svoje“, například denně pořádané živé koncerty. Vystoupili profesionální umělci, písničkáři i děti ze základních škol. Například 23. prosince to byli žáci ZŠ Novolíšeňská v Brně.

K místům oslav Vánoc v Brně ještě nutno alespoň symbolicky připojit Moravské náměstí, kde zaujaly zejména tančírny. Vánoční oslavy byly slavnostně ukončeny ohňostrojem. K jeho odpálení došlo v 19.00 z Dominikánského náměstí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.