Za okres Blansko byla vyhodnocena jako nejlepší Obecní knihovna Kořenec, kde pracuje knihovnice Mgr. Hana Matulová. Zřizovatelem knihovny je obec Kořenec (325 obyvatel) v čele se starostou Miroslavem Zemánkem.

Na Brně-venkově je nejlepší Obecní knihovna ve Viničných Šumicích, kterou vede Zdenka Puklová. Zřizovatelem je obec Viničné Šumice (1352), starostou je Josef Drápal.

Na Břeclavsku zvítězila Místní lidová knihovna Křepice, kde pracují knihovnice Božena Dvořáková a Markéta Papežová. Zřizovatelem je obec Křepice (1304 obyvatel), vedená starostou Františkem Hlaváčkem.

Na Hodonínsku je první Místní knihovna Tvarožná Lhota s knihovnicí Evou Tomečkovou. Zřizovatelem je obec Tvarožná Lhota (938) se starostkou Martinou Bílovou.

Na Vyškovsku zvítězila Obecní knihovna Letonice a knihovnice Ilona Ficová. Zřizovatelem je obec Letonice (1385), řízená starostou Ing. Jiřím Skokanem.

Na Znojemsku je nejlepší Obecní knihovna v Pavlicích s knihovnicí Ing. Janou Nachtneblovou. Zřizovatelem knihovny je obec Pavlice (467) se starostou Ing. Pavlem Nechvátalem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.