Andrew Lass se narodil v New Yorku, ale vyrůstal v pražských Dejvicích, kde se jeho rodiče jako novináři usadili. Fotografii studoval v Německu i u nás, je absolventem pražské FAMU. Vystudoval i filozofii na Karlově univerzitě. V roce 1968 se stal členem Pražské surrealistické společnosti.

V Československu žil do roku 1973, kdy byl vyhoštěn. V roce 1990 svoje aktivity opět obnovil. Vystavuje, přednáší a vyšlo mu pět knih. Kromě fotografování se zabývá psaním esejů, perokresbami nebo psaním básní. Je autorem básnických sbírek Mandala, Hra na slepou bábu a Hrdlořezy a zvukomalby. Působí jako vysokoškolský pedagog na Mount Holyoke College.

Za svoji činnost získal Andrew Lass řadu významných ocenění. Z těch českých je to Cena Jana Evangelisty Purkyně, kterou mu udělila Akademie věd ČR, na podzim 2014 pak obdržel Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Oficiální vernisáž výstavy Nemožnosti dialogu se uskuteční ve čtvrtek 19. října v 17.00 hodin. Na ni naváže v 18.00 hodin v konferenčním sále MZK Večer s Andrew Lassem, který bude probíhat formou besedy. Výstava bude otevřena do 12. listopadu, vstup je volný.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.