Krásné psací stroje je autorské hudebně-divadelní představení na téma slavných osobností české literatury. Tři literární velikáni (Jan Zábrana, Josef Škvorecký a Bohumil Hrabal) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého (Jiří Kolář) i za pomoci lepidla. Režisérem je Jiří Havelka.

AnderSen je fantazie na motivy Andersenových pohádek a dětských nočních můr. Pohádkový svět, ve kterém si víla vezme život, opuštěné děvčátko umrzne na chodníku, cínový vojáček s jednou nohou se rozpustí a další jímavé příběhy se smutnými konci se proplétají s autentickými vzpomínkami herců. Svobodné parafráze Andersona dávají modelovým příběhům konkrétní, reálné obrysy, přibližují je našim zkušenostem, našemu světu. Dětství jako kombinace Andersenových hororů, strachů ze tmy pod postelí i hádek rodičů, to vše v režii Jana Mikuláška.

„Máme radost z dalšího představení Divadla Na zábradlí u nás, tím spíš, že se Zábradlí zařadilo mezi naše stálé hosty. Jejich inscenace jsou pozoruhodné po všech stránkách. Mimořádné herecké výkony doplňuje výtvarně výrazná scéna a kostýmy, podpořené světelným designem, to vše hraje spolu a vytváří neuvěřitelný zážitek. Představení AnderSen a Krásné psací stroje, která tentokrát do Brna přivezeme, patří mezi výjimečné divadelní počiny uplynulé sezony,“ uvedl ředitel DBP Ondřej Chalupský.

Do Brna se tak oklikou vrací výrazný tvůrčí tým, který si před několika lety diváci spojovali s brněnskou Redutou, v čele s Petrem Štědroněm, Dorou Viceníkovou a režisérem Janem Mikuláškem. Na jevišti DBP se postupně představí například Jiří Vyorálek, Dita Kaplanová, Jana Plodková, Leoš Noha nebo Petr Čtvrtníček.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.