Při první kolektivní návštěvě knihovny, která se koná v těchto dnech ve všech pobočkách KJM, jsou děti pasovány na rytíře knih a čtenáře knihovny. Pasování provádí pan král a pronáší při tom pasovací formuli: Ve jménu pohádek, románů a básní, ve jménu literárních hrdinů a světů, spisovatelů, knihovníků, interpretů, pasuji tě na rytíře knih a jmenuji tě čtenářem knihovny. Měj v úctě slovo, ochraňuj knížky a statečně se bij za všecho dobré, co je v nich psáno.

V pobočce KJM v Brně-Komárově se pasování konalo v pátek 6. října. Jako první se ho zúčastnili žáci I.A ze ZŠ Tuháčkova v doprovodu třídní učitelky Petry Česalové a asistentky Lucie Balcarové. Pasování provedli společnými silami král a místostarosta Městské části Brno-jih Zdeněk Rotrekl a nejvyšší knihovní lord a student Vyšší odborné školy knihovnické v Brně Dan Brzobohatý. Od vedoucí knihovny Evy Strouhalové dostali pasovaní menší odměnu. Po dětech z I.A přišla ještě třída I.B.

Vedoucí knihovny si všimla, že některé dětské tváře jsou jí poněkud povědomé. Na přímou otázku, kdo už do knihovny chodí, se přihlásilo celkem pět dětí. Takže někteří z prvňáčků v knihovně už nejsou žádnými nováčky. Kdo nováčkem je, může se zaregistrovat do 31. října zdarma. Tato výhoda platí ve všech provozech KJM.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.