Potkáváme ho každý den, ovlivňuje naši práci, působí na náš osobní život. A přesto ho často nevnímáme, bereme ho jako samozřejmost. Design. Unseen tedy neviděný design. Právě ten zvolili organizátoři jako hlavní téma letošních Brno Design Days.

„Právě tento na první pohled skrytý, ale všudypřítomný design, je tematickou linkou, která spojuje jednotlivé programové body letošního ročníku Brno Design Days,“ říká Alexandra Georgescu, kurátorka a programová ředitelka festivalu.

Cílem letošní přehlídky, která navazuje na úspěšný loňský pilotní ročník, je zvyšovat povědomí o designu a měnit jeho vnímání u široké veřejnosti. Účastníci festivalu představí přínos designu a jeho hodnotu pro podnikání i každodenní život.

Na rozdíl od minulého ročníku se tentokrát nebudou prezentovat pouze brněnští designéři, ale i mimobrněnští a dokonce někteří ze zahraničí. Návštěvníky čekají přednášky, módní show, workshopy, instalace, setkání s designéry a další akce. Podrobný program lze najít na stránkách www.brnodesigndays.eu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.