Rozpočet zřizovaného RFF by se měl pohybovat kolem 10 miliónů korun a na jeho financování se bude podílet město společně s Jihomoravským krajem. Tyto prostředky by měly vzbudit zájem filmařů o Brno a další místa v regionu.

„Vynaložené prostředky se vrátí. Finanční pobídka bude atraktivní pro příchod filmových štábů a jejich natáčení znamená pro město a region nejen propagaci, ale rovněž má jasně definovatelný ekonomický efekt v pronájmech, službách, ubytování atd. Například produkce televizního seriálu Marie Terezie u nás utratila za 3 týdny natáčení přes 3,5 miliónu korun,“ informovala manažerka FKB Ivana Košuličová.

FKB vznikla jako samostatné oddělení Turistického informačního centra města Brna (TICmB) a mezi její konkrétní činnosti patří například doporučení lokací, realizace obhlídek, předjednání vstupů do objektů, předávání kontaktů nebo aktivní vyhledávání audiovizuálních projektů. V současnosti asistuje například při přípravě filmů Skleněný pokoj režiséra Julia Ševčíka a Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka.

„Brno a vůbec celý region nabízí spoustu atraktivních míst, která mohou zaujmout menší i větší televizní a filmové produkce. Věřím, že zřízení Regionálního filmového fondu povede k tomu, že se naše krásné město i další místa Jihomoravského kraje budou čím dál častěji objevovat v pozoruhodných snímcích a ukáží potenciálním turistům, že tato místa stojí za návštěvu,“ doplnila ředitelka TICmB Jana Janulíková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.