Výstava Morava malovaná se uskutečnila v rámci cyklu Oči Brna, věnovaném brněnským kulturním osobnostem a jejich osudům. Shodou okolností se tak stalo v novém aranžmá, prostoru i provedení, což úroveň těchto výstav oproti dosud realizovaným o stupeň zvýšilo. Jediné, co zůstalo, je umístění v přízemí knihovny.

Libuše Šuleřová studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a na Palackého univerzitě v Olomouci. Její doménou je akvarel, olejomalba, podmalba na skle a práce s textilem. Ilustrovala rovněž řadu knih. Když nemohla vystavovat, pracovala jako pedagožka. Je členkou výtvarné skupiny Meandr.

Vojen Drlík je absolvent filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Je znalcem brněnské literatury, přednáší o ní v rámci univerzity třetího věku. Pracoval jako tajemník mezinárodní soutěže Prix musical de Radio Brno a dramaturg zpěvohry Státního divadla v Brně.

V roce 2004 začal pozoruhodnou práci v benediktinském klášteře v Rajhradě, když vyhrál konkurz na vedoucího tamního nově zřízeného Památníku písemnictví na Moravě. Během 10 let usilovné práce se mu podařilo vybudovat kulturní a osvětovou instituci mimořádné kvality a významu. Za to v roce 2014 obdržel Cenu Jihomoravského kraje v oboru literatura.

Přednáška Vojena Drlíka se uskuteční v úterý 30. května v 18.00 hodin ve videokonferenčním sále ve 4. poschodí knihovny, Kounicova 65a, Brno. Výstava Morava malovaná Libuše Šuleřové končí o den později.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.