Letos se představí celkem 3300 autorů a účinkujících na 571 scénách a místech, z nichž 411 je přímo ve městě. Jeden z klíčových projektů nese název Evropa 21 s mottem Musíme mluvit a s podtitulem MY v Evropě - za co chceme ručit? V 6 debatních salonech budou kriticky představena klíčová témata současné Evropy související s migrací, nacionalismem a s mezigeneračním konfliktem.

Českou účast na veletrhu má po třetí na starost Moravská zemská knihovna v Brně. Svoji románovou prvotinu o vztahu matky a dcery a vztahu Čechů k romské minoritě představí Viktorie Hanišová. Rovnou z Jižního Súdánu do Lipska dorazí Tomáš Šebek, jenž vloni u čtenářů uspěl s knihou Mise Afganistán. Představí se i Jan Novák, který je u německých čtenářů znám knihou Zátopek.

Zkušenější autory letos zastoupí Iva Pekárková. „Na veletrhy chodí lidé, kteří se o literaturu zajímají a má jim co říct. Setkávat se s takovými čtenáři je skvělé. Taky by tam měla být spousta lidí z nakladatelské profese, takže je naděje, že se některá knížka chytí na překlad,“ říká renomovaná autorka.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.